YKS sonuçları ne zaman, saat kaçta açıklanacak? - Su Tercih Robotu

Su Tercih Robotu

YKS YKS sonuçları ne zaman, saat kaçta açıklanacak?

YKS sonuçları için heyecan dorukta. Bu yıl ilk kez gerçekleştirilen YKS sınavının ardından adaylar sonuçların açıklanacağı tarihi merak içinde beklemeye başladı. ÖSYM 2018 YKS sonuçları tarihini verdi. Peki 2018 Üniversite sınavı sonuçları ne zaman açıklanıyor? İşte YKS sonuçları hakkında detaylar...

Üniversite adayları için heyecanlı geri sayım. Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçları için tarih sorgulamaları yerini saat araştırmalarına bıraktı.

YKS ve diğer oturumlar olan AYT, TYT sınavları yarın açıklanacak.

ÖSYM tarafından 31 Temmuz tarihine işaret edilen YKS sonuçlarının saat kaçta açıklanacağına dair bir gelişme olmasa da 31 Temmuz günü mesai saatleri içersinde açıklanması bekleniyor.

ÜNİVERSİTE TERCİHLERİ NE ZAMAN YAPILACAK?

Sonuçların açıklanmasının hemen ardından tercih dönemi için süreç başlamış olacak.

Tercihler, 7-14 Ağustos tarihlerinde yine Aday İşlemleri Sistemi (AİS) üzerinden alınacak.

Tercih bildirim işlemi tamamladıktan sonra ‘Tercih Süresi' içerisinde https://ais.osym.gov.tr internet adresinden tercihlerde değişiklik yapılabilecek. Tercih işlemi tamamladıktan sonra ‘Tercih Süresi' içerisinde https://ais.osym.gov.tr internet adresinden tercih bilgilerinin mutlaka kontrol edilmesi ve yazıcıdan tercih listesinin dökümünün alınması gerekiyor.


30 Temmuz 2018 Pazartesi


Tüm Haberler