YKS Açıklandı - Su Tercih Robotu

Su Tercih Robotu

YKS YKS Açıklandı

Tercihlerini 6-14 Ağustos tarihleri arasında

İki buçuk milyon öğrencinin beklediği YKS sonuçları, ÖSYM takvimine göre 1 gün önce açıklandı(27 Temmuz Saat 7,30'da)

. 6 Ağustos’ta başlayacak YKS tercihleri öncesinde öğrenciler sınav sonuçlarını ÖSYM’nin sayfasından öğrenebiliyor.

Üç ayrı sınav şeklinde yapılan YKS maratonunda sonuçlara göre toplam da 14 aday birinci olarak açıklandı. Aday öğrenciler, yaşamlarına yön verecek, mesleklerini belirleyecek ilk adımı, yaptıkları bu tercihle atacak. İşte ÖSYM'nin sonuç sorgulama sayfası...

YKS sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı. Öğrenciler 2020 YKS sonuçlarını TC kimlik numaraları ve şifreleriyle ÖSYM aday işlemleri sisteminden öğrenebiliyor. Öğrenciler için sırada tercih dönemi var. Öğrenciler, YKS tercih kılavuzundan okulların taban puanlarına ve kontenjanlarını kontrol edebilir. İşte detaylar…

 

YKS SONUÇLARI AÇIKLANDI

 

ÖSYM, sınav sonuçları duyurusunu şu ifadelerle yaptı:

* 27-28 Haziran 2020 tarihlerinde uygulanan Yükseköğretim Kurumları Sınavına (2020-YKS) ait değerlendirme işlemleri tamamlanmıştır.

* Adaylar, sınav sonuçlarına 27 Temmuz 2020 tarihinde saat 07.30'dan itibaren ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişebilirler.

YKS SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI

 

YKS TERCİHLERİ NE ZAMAN YAPILACAK?

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2020-YKS) ile ilgili Twitter hesabından açıklama yaptı. Aygün, açıklamada şu bilgilere yer verdi. “2020-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu’nu bugün yayımlayacağız. 2020-YKS tercihleri 6 Ağustos tarihinde başlayacaktır. Adaylarımız tercihlerini 6-14 Ağustos tarihleri arasında http://ais.osym.gov.tr’den yapacaklardır. Adaylarımıza hayırlı olmasını dilerim.”

 

YKS TERCİH KILAVUZU YAYINDA

ÖSYM, 21 Temmuz tarihinde bilgi amaçlı olarak YKS tercih kılavuzunu erişime açmıştı. Üniversite adayları, YKS tercih kılavuzu ile birlikte geçmiş dönemde okulların taban puanlarını ve kontenjan bilgilerini öğrenebiliyor.

 

YKS TERCİH KILAVUZU EKRANI

 

YKS BİRİNCİLERİ HANGİ İLLERDEN?

 

Üç ayrı sınav şeklinde yapılan YKS maratonunda, toplam da 14 aday birinci olarak açıklandı. Öğrencilerin isimleri açıklanmazken, birincilerin hangi illerden olduğu ilan edildi.

 

YKS Birincilerimizin İlleri

TYT birincileri: 5 aday:

Ankara, Antalya, Aydın, Çorum, Nevşehir

 

AYT birincileri: 5 aday

Sözel: İzmir

Eşit Ağırlık: Osmaniye

Sayısal: İstanbul, İzmir, Malatya,

YDT birincileri: 4 aday İstanbul, 1 aday Niğde


27 Temmuz 2020 Pazartesi

 
 
 
 
 
 

Tüm Haberler