Seminer Dönemi Hafta Sonu - Su Tercih Robotu

Su Tercih Robotu

Seminer Seminer Dönemi Hafta Sonu

MEB, seminer tarihinde ilk kez, Cumartesi ve Pazar günlerine çalışma koydu

Öğretmenler, 14 Haziran arife günü ve 25-29 Haziran tarihleri arasında idari izinli sayılacak.

Öğretmenler, mesleki çalışma döneminin ilk haftalık bölümünü 9-13 Haziran 2018 (9'u Cumartesiye geliyor) tarihleri arasında görev yaptıkları okullarda, ikinci haftasını 18-22 Haziran 2018 tarihleri arasında seçimde görevli olanlar hariç olmak üzere, istemeleri halinde farklı il veya ilçelerdeki okullarda tamamlayabilecek.

Öğretmenler arife günü ve haziran ayının son haftası idari izinli sayılacağı için seminer programı 9 Haziran Cumartesi başlayacak.

Farklı il ve ilçelerde seminere katılacak öğretmenler, seminere katılacakları okulu kadrolarının bulunduğu okula dilekçe ile bildirecek. 

Öğretmenlerin mesleki çalışmalarında, eğitimin niteliğini geliştirmek ve derslerin öğretimdeki verimliliğini artırmak, alan bilgisi ve öğretimi konusunda öğretmenlerin mesleki gelişimlerine katkı sağlamak, yenilenen öğretim programları hakkında öğretmenlerin bilgilenmelerini ve içeriğini müzakere etmeleri amaçlanıyor.

Eğitim öğretimde karşılaşılan sorunları tespit etmek ve bu sorunlara yönelik çözüm önerileri geliştirmenin de hedeflendiği mesleki çalışmalarda, öğretmenlerin iş birliği halinde derslerin öğretimiyle ilgili yeni öğretim materyalleri hazırlamalarına, geliştirmelerine destek olmak ve bu kapsamda Eğitim Bilişim Ağı'na (EBA) materyal göndermede farkındalık oluşturmak da amaçlanıyor. 

Yerli ve yabancı yazarlardan belirlenen 45 kitap ile 50 film de eğitimler boyunca okul idaresinin uygun bulduğu saatlerde öğretmenlerce eleştirel gözle tartışılacak.

MEB, öğretmenlerin yaz tatilinde okumasını tavsiye ettiği listeyi güncelleyerek, doğa ve sanat eğitimine vurgu yapan yeni kitaplar ekledi.

Ayrıca yaz tatili öncesinde öğretmenlerin doğa ve çevre eğitimi ile edebiyat ve sanatın eğitim ve öğretmenliğe yansıması konusunda farkındalıklarını artırmak amacıyla Richard Louv tarafından yazılmış "Doğadaki Son Çocuk" isimli kitabı ile Daniel Moulin'in yazdığı "Eğitici Tolstoy" gibi kitapların okunmasını istenecek. Bakanlık, listeye bu yıl İsmail Gaspıralı'nın "Eğitim Yazıları", Halide Nusret Zorlutuna'nın "Benim Küçük Dostlarım", Steven Strogatz'ın "Arkadaşlığın Matematiği" gibi kitapları da ekledi.

2018 HAZİRAN DÖNEMİ MESLEKİ (SEMİNER) ÇALIŞMA PROGRAMI

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme Ve Geliştirme Genel Müdürlüğü Öğretmenlerin 2018 Haziran Dönemi Mesleki (seminer) Çalışma Programı Genel açıklamalarını bilgisayarınıza indirmek için tıklayınız.

Okul Öncesi Eğitim Kurumları Mesleki Çalışma Programını bilgisayarınıza indirmek için tıklayınız.

İlköğretim Okulları Mesleki Çalışma Programını bilgisayarınıza indirmek için tıklayınız.

Orta Öğretim Kurumları Mesleki Çalışma Programını bilgisayarınıza indirmek için tıklayınız.

Ekleri (Örnek Kitap Listesi- Örnek Film Listesi) bilgisayarınıza indirmek için tıklayınız.

Öğretmenlik Mesleği Genel Yeterlilikleri dosyalarını bilgisayarınıza indirmek için ise aşağıdaki linkleri tıklayınız.

Yeterlilikler 1. Bölümü için tıklayınız.

Yeterlilikler 2. Bölümü için tıklayınız.

Yeterlilikler 3. Bölümü için tıklayınız.

 


27 Mayıs 2018 Pazar


Tüm Haberler