Müfredat Değişiyor - Su Tercih Robotu

Su Tercih Robotu

Müfredat Müfredat Değişiyor

'Müfredatın tamamına bakmak gerekir'

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Müsteşarı Yusuf Tekin, hazırlanan yeni müfredat taslağına ilişkin, "Hazırladığımız müfredatları incelerken sadece bir sınıftaki tek bir derse bakılarak yorum yapmak hatalı ve eksik bir bakış olacaktır. Müfredat taslağımızın tamamında çocuklarımıza başta Atatürk olmak üzere bu ülkeye ve değerlerimize hakkıyla sahip çıkıp koruyacakları bir konsept öngörülmüştür." değerlendirmesinde bulundu.

"Hazırladığımız müfredatları incelerken sadece bir sınıftaki tek bir derse bakılarak yorum yapmak hatalı ve eksik bir bakış olacaktır. Müfredat taslağımızın tamamında çocuklarımıza başta Atatürk olmak üzere bu ülkeye ve değerlerimize hakkıyla sahip çıkıp koruyacakları bir konsept öngörülmüştür. Herhangi bir değeri salt bir derse endeksleyerek vermek hem pedagojik açıdan hem de oluşturduğunuz konsept açısından uygun değildir. Atatürk ve onun çocuklarımıza ve gençliğimize emanet ettiği başta cumhuriyet, demokrasi ve bağımsızlık olmak üzere bu coğrafyaya vatan bilinciyle sahip çıkmayı temin edecek milli ve manevi bütün değerleri vermek, bu müfredat taslağının en öncelikli parametrelerinden birisidir. Bu değerler, bütün müfredatın içerisinde ayrıca kurgulanmıştır. Örneğin 1. sınıfta sadece hayat bilgisi ya da Türkçe dersine bakarak bu değerlerin yeterli olmadığına hükmetmek doğru bir değerlendirme olmaz. Müfredatın tamamına bakmak gerekir."

Tekin, müfredatın bir taslak olduğunu hatırlatarak, "İyi niyetli bütün katkılar çerçevesinde nihai halini alacaktır." ifadesini kullandı.

Müfredat Metnine ulaşmak için : http://e-mufredat.meb.gov.tr/  

 


15 Ocak 2017 Pazar


Tüm Haberler