LGS Nakil Klavuzu Yayınlandı - Su Tercih Robotu

Su Tercih Robotu

LGS LGS Nakil Klavuzu Yayınlandı

Üç değil beş tercih yapabilecekler. Farklı okul türü yazmak zorunda değiller. Yerleşenler için kayıt alanı seçme şartı yok. OBP ikinci kriterde baya önem kazanmış. Önceki gibi 80-100 aralığı yok. Obp de virgülden sonraki dört haneye kadar puanı yüksek olan tercihine yerleşebilecek

Liselere yerleştirmeye esas nakil kılavuzu yayımlandı.

Kılavuzda yer alan bilgilere göre ilk nakil tercihleri 06-10 Ağustos tarih aralığında yapılacak. Bu tarihlerde herhangi bir ortaöğretim kurumuna yerleşemeyenler ise 13 Ağustos tarihinde ikinci nakil için yeniden başvuruda bulunabilecek.

Tercih işlemi öğrenci ve velisi tarafından https://e­okul.meb.gov.tr internet adresinden veya herhangi bir ortaokul/imam hatip ortaokulu müdürlüklerinden yapılabilecek.

Yapılan tercihler mutlaka ilgili ortaokul müdürlüklerine onaylatılacak.

LİSE YERLEŞTİRME KILAVUZU İÇİN TIKLAYIN

 

Bakanlığın yayımladığı nakil kılavuzunda yer alan bilgilerine göre 8'inci sınıfı başarıyla tamamlayan, açık öğretim ortaokulundan mezun durumda olanlar ile herhangi bir ortaöğretim kurumuna yerleşen/yerleşemeyen öğrenciler yerleştirmeye esas nakil başvurusunda bulunabilecek.

Merkezi sınav puanı ile öğrenci alan okullara yerleşen öğrencilerden okul değiştirmek isteyenlerin, yerleştirmeye esas nakil döneminde tekrar yerel yerleştirme ile öğrenci alan okulları tercih etme zorunluluğu bulunmayacak.

BOŞ KONTENJANLAR İÇİN TIKLAYIN


5 Ağustos 2018 Pazar


Tüm Haberler